کیت های آزمایش خانگی کروناویروس در راه بازار

به گزارش مجله نازلارا، دو استارتاپ آمریکایی حوزه سلامت سعی دارند تا به زودی کیت های آزمایش خانگی کروناویروس را به بازار ارائه دهند.

کیت های آزمایش خانگی کروناویروس در راه بازار

به گزارش مجله نازلارا و به نقل از تک کرانچ، تلاش برای ارائه کیت های خانگی آزمایش کروناویروس، به سرعت در حال افزایش است و شرکت ها و گروه های پژوهشی بسکمک سعی دارند تا کیت های جدیدی برای آزمایش خانگی این ویروس ارائه دهند. در این راستا، دو استارتاپ حوزه سلامت نیز تلاش می کنند تا محصولات خود را به بازار و خانه ها بیاورند.

دو استارتاپ موسوم به کربن هلث (Carbon Health) و نرکس (Nurx)، رویکرد یکسانی در این زمینه دارند. آنها سخت افزاری را برای جمع آوری نمونه ها ارائه می دهند که در آن از سواب بینی استفاده می شود و به مردم کمک می کند تا نمونه های مخاط خود را در خانه جمع آوری کنند. نمونه های جمع آوری شده، در بسته بندی ایمن به آزمایشگاه های مورد تایید سازمان غذا و دارو (FDA) ارسال می شوند تا مورد بررسی قرار بگیرند.

این آزمایش ها، با روش مبتنی بر واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) انجام می شوند که حضور ژنتیکی کروناویروس را در بدن بیمار مورد بررسی قرار می دهد. میزان دقت این آزمایش ها، بسیار بالا است و عملکرد خود را به صورت کنترل شده و حرفه ای انجام می دهد.

کیت های خانگی، فناوری نسبتا جدیدی در بازار هستند و امکان دارد که با اشتباهاتی همراه باشند، اما هر دو استارتاپ به مشورت با پزشکان حرفه ای می پردازند تا بتوانند جمع آوری کامل نمونه ها و آزمایش درست را تضمین کنند.

هیچ کدام از این آزمایش ها، به صورت رایگان انجام نمی شوند. آزمایش های استارتاپ کربن هلث، 167.50 دلار و آزمایش های نرکس، 181 دلار هزینه دارد که مشاوره، آزمایش و حمل و نقل نمونه ها را شامل می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 338

به "کیت های آزمایش خانگی کروناویروس در راه بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیت های آزمایش خانگی کروناویروس در راه بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید