عراقچی: ایرانی ها حتی برای یک روز هم نباید تحت تحریم باشند

به گزارش مجله نازلارا، معاون وزیر امور خارجه با بیان این که دولت فعلی آمریکا شریک جنایت علیه بشریت است، توضیح داد: ایرانی ها حتی برای یک روز هم نباید تحت تحریم باشند.

عراقچی: ایرانی ها حتی برای یک روز هم نباید تحت تحریم باشند

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و رئیس هیأت ایرانی شرکت کننده در مذاکرات وین امشب (یکشنبه) در توئیتی نوشت: در سه سال گذشته آمریکا هر ایرانی در هر جای جهان را مورد تحریم های وحشیانه و غیرقانونی خود قرار داده است.

وی اضافه کرد: دولت فعلی آمریکا در 144 روزی که سر کار بوده است شریک این جنایت علیه بشریت می باشد.

عراقچی توضیح داد: ایرانی ها حتی برای یک روز هم نباید تحت تحریم باشند.

دور ششم مذاکرات وین به منظور احیای برجام و لغو تحریم های آمریکا و بازگشت احتمالی این کشور به این توافق، از دیروز (شنبه) در وین پایتخت اتریش از سر گرفته شد.

عباس عراقچی دیشب در اظهاراتی درباره این مذاکرات گفت: مسلما آمریکا باید قدم اول را بردارد و آمریکا باید همه اقداماتش را ابتدا انجام دهد و بعد جمهوری اسلامی ایران راستی آزمایی می نماید و بعد از آن است که به تعهداتمان برمی گردیم. این ملاک کار ماست، ولی همین نیاز به جدول بندی و جدول زمانی داریم و این که معین گردد در چه روزی اگر به جمع بندی رسیدیم، بعد مراحل تایید و تصویب آن در هر کشور چگونه باشد؟ در چه مدت انجام گردد و بعد چه مقدماتی باید برنامه ریزی گردد و نهایتا در چه روزی به اجرا می رسیم و در آن روز آمریکا باید چه کار کند و بعد چگونه راستی آزمایی گردد.

به گفته وی همه این ها مراحل مذاکراتی جزیی و فنی و بحث های سیاسی و حقوقی دارد. (اینجا بخوانید)

به گزارش فارس، دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام 13 فروردین ماه به صورت مجازی برگزار و پس از توافق حاصله مقرر شد روز سه شنبه 17 فروردین این گفت وگوها به صورت حضوری و رو در رو دنبال گردد و در نهایت هم این نشست برگزار و پس از آن توافق شد دو کارگروه در حوزه تحریم ها و هسته ای تشکیل و آنالیز ها را انجام دهد. نتایج آنالیز های این دو کارگروه به نشست کمیسیون برجام در روز آدینه 20 فروردین منعکس و اعلام شد که هیأت های برای تنفس و مشورت به پایتخت ها برمی گردند و مقرر شد روز چهارشنبه 25 فروردین دوباره در وین گردهم بیایند. این نشست با یک روز تاخیر به دلیل ابتلای یکی از اعضای هیأت اتحادیه اروپا به کرونا در روز پنجشنبه 26 فروردین برگزار و مقرر شد که نشست های کارشناسی به کار خود ادامه دهند.

نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام روز شنبه 28 فروردین ماه در وین برگزار گردید و در این چند روز رایزنی ها در سطوح کارشناسی و کارگروه ها ادامه داشت. نشست بعدی هم روز سه شنبه 31 فروردین ماه در وین برگزار و هیأت های توافق کردند که دوباره گفت وگوها را از سر بگیرند که نشست مزبور سه شنبه هفتم اردیبهشت ماه در گرندهتل وین برگزار گردید و عصر شنبه یازدهم اردیبهشت ماه نیز روسای هیأت های ایران و 1+4 در جلسه ای دوباره گردهم آمدند و بعد از آن به پایتخت ها برگشتند و مقرر شد دور جدید نشست روز آدینه 17 اردیبهشت ماه برگزار گردد که این نشست نیز برگزار گردید و 29 اردیبهشت ماه نیز مجدد کمیسیون تشکیل جلسه داد و توافق کردند به پایتخت ها بازگشته و پس از آن چهارم خرداد ماه در وین دوباره مذاکرات از سر گرفته شد و 12 خرداد ماه بعد از نشست کمیسیون مشترک برجام رایزنی ها برای انجام مشورت های بیشتر در پایتخت ها و تنفس، دیروز (شنبه) 22 خرداد ماه در وین دوباره از سر گرفته شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1116

به "عراقچی: ایرانی ها حتی برای یک روز هم نباید تحت تحریم باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: ایرانی ها حتی برای یک روز هم نباید تحت تحریم باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید