صنایع دستی

اتمام عملیات برق رسانی به مجتمع گردشگری کاه کوه سرایان

مسئول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرایان از تکمیل عملیات برق رسانی به مجتمع گردشگری کاه کوه سرایان اطلاع داد.

30 شهریور 1399

اقامتگاه بوم گردی چهل چشمه در آستانه بهره برداری

مسئول اداره میراثفرهنگی گردشگری و صنایعدستی مرودشت از بهره برداری اقامتگاه بوم گردی چهل چشمه این شهرستان با ظرفیت اقامت 15 نفر اطلاع داد.

29 شهریور 1399

خبرنگاران خانه صنایع دستی کدخدای بیرجند به بهره برداری رسید

بیرجند - خبرنگاران - خانه صنایع دستی کدخدا در محله خیرآباد بیرجند، یکی از محلات هدف بازآفرینی شهری خراسان جنوبی با هدف آموزش صنایع دستی و ایجاد اشتغال برای ساکنان محله راه اندازی شد.

19 شهریور 1399

توسعه سامانه فروش بلیت الکترونیکی اماکن تاریخی تهران

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران گردی و جهان گردی بر توسعه سامانه فروش بلیت الکترونیکی اماکن تاریخی استان تهران که هنوز تحت پوشش این سامانه قرار نگرفته اند، تاکید کرد.

9 شهریور 1399

مجموعه تاریخی تخت سلیمان تکاب مستندنگاری می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: طرح مستندنگاری مجموعه تاریخی جهانی تخت سلیمان تکاب، توسط مشاور ذی صلاح و با استفاده از نرم افزار بنتلی پیشرفته انجام می شود.

26 مرداد 1399

اجرای بیش از 4800 بازدید از آثار تاریخی استان سمنان در فروردین 99

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی سمنان گفت: بیش از 4800 بازدید از آثار تاریخی استان توسط نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی صورت گرفته است.

13 تیر 1399

بازسازی خانه های دارای ارزش فرهنگی تاریخی در روستای روئین اسفراین

مدیر پایگاه میراث فرهنگی روستای روئین از بازسازی بناهای دارای ارزش فرهنگی تاریخی در سال جاری خبر داد.

19 خرداد 1399

بازدید معاون استاندار خراسان شمالی از فرایند اجرای دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی با حضور سرزده در محل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان از فرایند اجرای دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا بازدید کرد.

29 اردیبهشت 1399

نظارت مستمر اداره کل آذربایجان شرقی بر فرایند تجهیز و مرمت موزه شعر و ادب

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از نظارت مستمر این اداره کل بر فرایند تجهیز و مرمت موزه شعر و ادب آذربایجان اطلاع داد.

27 اردیبهشت 1399

تهیه طرح بافت تاریخی 5 روستا در باخرز

معاون میراث فرهنگی خراسان رضوی از تهیه طرح بافت تاریخی پنج روستا در شهرستان باخرز اطلاع داد.

23 اردیبهشت 1399

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان کرونا را شکست داد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان پس از 18 روز مبارزه با بیماری کرونا به محل کار خود بازگشت.

9 اردیبهشت 1399

سفر به 3 کشور تایلند، لائوس و برمه در مثلث طلایی

سفر به مثلث طلایییکی از مناطق توریستی و گردشگری جهان، در نواحی جنوب شرقی آسیا و مابین سه کشور تایلند، لائوس و برمه واقع شده و مرزها را شکل می دهد. در مجله گردشگری خبرنگاران این بار می خواهیم شما را با منطقه ای آشنا نماییم که بسیاری از گردشگران و جهانگردان...

2 اردیبهشت 1399

به رنگ مس: روایتی از یک میراث ناملموس خراسان شمالی

مسگری ازجمله صنایع دستی و هنرهای سنتی مردم خراسان شمالی از گذشته بوده که اکنون نیز افرادی در این حرفه مشغول به فعالیت هستند، فنون و مهارت های مسگری و سفیدکاری آن به شماره 1684 در فهرست میراث معنوی کشور به ثبت رسیده است.

31 فروردین 1399

بازدید از سفره خانه های سنتی استان لرستان در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان گفت: کارشناسان این اداره کل به همراه اداره نظارت بر اماکن عمومی از سفره خانه های سنتی استان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بازدید کردند.

12 اسفند 1398

کرمان دربرنامه بازدید راهنمایان گردشگری درکنوانسیون 2017قرار گرفت

محمود وفایی در تبادل نظر با خبرنگاران با اشاره به ظرفیت های گردشگری کرمان اظهار کرد: هفت هزار اثر تاریخی شناسایی شده در این استان وجود دارد.

11 اسفند 1398

توسعه تأسیسات گردشگری در قم نیازمند حمایت جدی مسئولان است

به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، عیسی رضایی در مراسم تجلیل از دانشجویان بر تر مرکز علمی و کاربردی صنایع دستی قم با اشاره به اینکه کادر مجرب در رشد گردشگری کشورهای خارجی تأثیرگذار است، گفت: در بسیاری از کشورهای...

10 اسفند 1398

17 اردوگاه گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد به مزایده گذاشته شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 17 اردوگاه رفاهی وتفریحی این استان به منظور خدمات دهی بهتر به گردشگران و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی به مزایده گذاشته شد.

2 اسفند 1398

تشکیل ستاد خدمات سفر نوروز 99 در 8 شهرستان آذربایجان غربی

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: ستاد ویژه خدمات سفرهای نوروز 99 در هشت شهرستان استان راه اندازی شده و در بقیه استان ها نیز شکل خواهد گرفت.

1 اسفند 1398

جاذبه های گردشگری استان گیلان ، استان سرسبز و زیبای ایران

استان گیلان زیبایی های حیرت انگیز بیشماری را در بطن خود جای داده که قطعا گردشگران را شیفته شکوهش خواهد نمود. این خطه سرسبز شمالی که در کنار دریای خزر واقع شده است، می تواند تجربه سفری دل انگیز را برای گردشگران ایجاد کند که به سادگی از یاد نرود. نشاط و سرسبزی...

10 بهمن 1398

تقدیر از عوامل اجرایی مسابقات کشوری فوتسال در گلستان

در مراسمی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان و کارکنان این اداره کل از عوامل اجرایی برگزاری مسابقات فوتسال وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که به میزبانی اداره کل این استان برگزار گردید، تجلیل شدند.

3 بهمن 1398
تعداد: (21)